MediaWiKi

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

MediaWiki (скачати) - Движок для вебсайтов, работающих по технологии "вики" (Wikipedia). MediaWiki написан на PHP и использует базу данных MySQL.Движок MediaWiki предоставляет интерфейс работы с базой страниц, определение различных прав доступа к администрированию, возможность обработки текста как в собственном формате, так и в форматах HTML и TeX (для формул), закачку изображений и многое другое. Кроме этого, имеется возможность использования расширений, что позволяет добавлять в MediaWiki новые возможности.

MediaWiki написаний на PHP і використовує у своїй роботі реляційну базу даних (можна використовувати MySQL, PostgreSQL); підтримує використання програм memcached та Squid.


Логотип МедіаВікі символізує використовувану мову розмітки, у якому для створення посилань використовуються квадратні дужки («», «»), що набагато простіше за традиційний синтаксис HTML

Історія


МедіаВікі був розроблений спеціально для Вікіпедії німецьким студентом Магнусом Манске. Спочатку використовувався UseModWiki (відомий, як «Фаза I» — «Phase I»), написаний на Perl, Потім 25 січня 2002 року нова версія («Фаза II» — «Phase II») перейшла на використання PHP. Серед вікіпедистів цей день відомий як «День Магнуса Манске».

Наступна, розширена і доповнена версія, у свій час носила ім'я «Фаза III» («Phase III»), проте потім була перейменована у MediaWiki, оскільки дане ПЗ стало можливим застосовувати не тільки у Вікіпедії, але і у багатьох інших проектах, і виникла необхідність строгої нумерації версій. Назва «MediaWiki» — гра слів, вона перекликається з назвою «Вікімедія» — батьківська організація Вікіпедії. Цю назву іноді критикують за можливість плутання з «Wikimedia», що вносить деяку плутанину і бентежить новачків проекту.

Посилання


http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki

http://meta.wikimedia.org/wiki/MediaWiki