Відмінності між версіями «Служба World Wide Web. Файлові ресурси в Internet»

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''МЕТА УРОКУ:''' ''Навчальна.'' Ввести поняття WWW та гіпертексту. Навчити учнів працювати з W…)
 
 
Рядок 20: Рядок 20:
  
 
'''1.''' Що ви знаєте про службу WWW?
 
'''1.''' Що ви знаєте про службу WWW?
'''Жирний текст'''
+
 
 
'''2.''' Для чого потрібна служба WWW?
 
'''2.''' Для чого потрібна служба WWW?
  
Рядок 59: Рядок 59:
 
   МЕТА            '''''http://www.meta.ua'''''
 
   МЕТА            '''''http://www.meta.ua'''''
  
   Aport               '''''  http://www.aport.ru'''''
+
   Aport           '''''  http://www.aport.ru'''''
  
   Rambler   '''''  http://www.rambler.ru'''''
+
   Rambler         '''''  http://www.rambler.ru'''''
  
   Яndex                     '''''http://www.yandex.ru'''''
+
   Яndex           '''''http://www.yandex.ru'''''
  
 
==Закріплення вивченого==
 
==Закріплення вивченого==

Поточна версія на 12:40, 9 грудня 2009

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Ввести поняття WWW та гіпертексту. Навчити учнів працювати з WWW та програмами-браузерами. Вивчити способи пересування по веб-сторінках та методи пошуку інформації в мережі Інтернет.

Розвиваюча. Розвивати практичні навички роботи з ПК, уміння працювати з програмою-браузером, пам’ять. Розвивати навички роботи з клавіатурою.

Виховна. Виховувати культуру поведінки та здоровий моральний дух.

ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Мережа Інтернет.

ХІД УРОКУ

Вступна частина

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці

Актуалізація теми уроку

1. Що ви знаєте про службу WWW?

2. Для чого потрібна служба WWW?

Перевірка вивчення матеріалу

Фронтальне опитування учнів по минулому уроку.

Вивчення нового матеріалу

Виникнення WWW

Найбільш значною подією в історії Internet стала розробка служби World Wide Web (скорочено WWW). Автори WWW – дослідники Європейської лабораторії фізики елементарних частинок (European Particle Physics Laboratory, GERN) у Женеві, фізики Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Вчені вирішили створити таку систему, котра дозволила б усім фізикам Європи обмінюватися через Internet результатами досліджень у вигляді ілюстрованого тексту, що включає зсилання на інші публікації. Зараз WWW є службою Internet, що найбільш динамічно розвивається. Цей формат дозволяє розміщувати в одному документі текстову, графічну, аудіо- та відеоінформацію.

В 1989 році Тім Бернерс - Лі із Женевської лабораторії практичної фізики (GERN) запропонував систему, що базується на принципі гіпермедіа.

В 1991 році система була практично реалізована й отримала назву World Wide Web. Дослівно ця назва перекладається як "Павутиння , шириною на весь світ", але її як правило називають Всесвітнім павутинням, або Web - ситемою, або WWW.

Гіпертекст

Для пропозиції своїх ресурсів досить великій аудіторії користувачів мережа Web спирається на такі механізми:

Єдина система найменувань, за якими ресурси можуть бути знайдені в мережі, основана на так званих адресах URL (Uniform Resource Locator - уніфікований показник інформаційного ресурсу);

Протокол для організації доступу до іменованих ресурсів за допомогою мережі, в якості якого виступає протокол НТТР (HyperText Transfer Protocol - протокол передачі гіпертекстових файлів);

Гіпертекст, який полегшує навігацію по ресурсах, для створення якого використовується мова HTML (HyperText Markup Language - мова розмітки гіпертексту).

Пошук інформації

У Мережі пошук забезпечують спеціальні пошукові служби. Уміння користуватися ними, власне кажучи, і складає уміння користуватися Internet. Усі пошукові системи Internet засновані на гіперпосиланнях. Звертаючись до пошукової служби, ми формулюємо запит, у якому формально описуємо те, що хочемо знайти. Провівши потрібні операції, служба формує Web-документ, що складається з гіперпосилань, що ведуть до ресурсів Internet, які відповідають нашому запиту. Яким з цих гіперпосилань ми скористаємося - справа наша.

Пошукові каталоги схожі на предметні каталоги суспільних бібліотек. На початковій сторінці пошукового каталогу ми обираємо тему, яка нас цікавить, далі у рамках теми обираємо категорію, потім підкатегорію, і так далі, поки не отримаємо конкретний список Web-ресурсів, рекомендованих для перегляду. Найбільшим пошуковим каталогом світу сьогодні вважається пошукова система Yahoo! (www.yahoo.com) Вона надає приблизно 1 млн. посилань до ресурсів Internet, тобто охоплює тисячну частину всього Web-простору.

Коли розмір World Wide Web збільшився від декількох десятків сайтів до сотень мільйонів, стало зрозуміло, що людина не в змозі самостійно переглядати таку кількість сайтів, тим більше знаходити нові. Тому почалися розробки програм, що здатні подорожувати по Web-вузлах Internet, переглядати Web-сторінки і копіювати їхній зміст на центральний сервер пошукової системи. Такі програми називають "черв'яками", "павуками", "пошуковими роботами" (скорочено "ботами"), "пошуковими машинами", "краулерами" і т.п.

Різноманіття назв зв'язане з тим, що кожна пошукова система створює свою власну, неповторну програму і дає їй своє ім'я, що згодом стає загальним.

Російські та українські пошукові системи

 МЕТА       http://www.meta.ua
 Aport       http://www.aport.ru
 Rambler      http://www.rambler.ru
 Яndex      http://www.yandex.ru

Закріплення вивченого

Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.

Аналіз та підсумки уроку

Підводяться підсумки уроку та вивченого матеріалу.


Домашнє завдання