Пошуковий движок

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 15:47, 13 грудня 2012, створена Bogachuk mm (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Пошуковий движок (пошукова машина) — комплекс програм, призначений для пошуку інформації. Зазвичай є частиною пошукової системи.
Основними критеріями якості роботи пошукової машини є релевантність (ступінь відповідності запиту і знайденого, тобто доцільність результату) повнота бази, врахування морфології мови.

Дослідники Xerox розробили пошуковий інструмент, який намагається зрозуміти зміст документа, а не шукає ключові слова, повідомляє ITNews.

«Інструмент під назвою FactSpotter аналізує граматику і побудову пропозицій в тексті, щоб краще визначити його сенс і представити якісніші результати пошуку», - сказав Фредерік Сегонд (Frédérique Segond), керівник дослідницької групи Xerox Research Center Europe, яка розташована у Франції.

Можливість аналітики дозволяє FactSpotter розпізнавати різні посилання на предмет запиту, навіть якщо користувач не вказав відповідних ключових слів в рядку пошуку.

Одним з перших, новим ПЗ скористається сервіс Xerox Litigation, який вбудує цю технологію в свій набір електронного виявлення.

Дослідницька група Xerox розробила свою метамову для опису граматики різних людських мов. На даний момент, FactSpotter може розпізнавати голландську, англійську, французьку, німецьку, італійську, португальську і іспанську мови.