Поняття форми. Способи створення форм

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

ТЕМА УРОКУ: Поняття форми. Способи створення форм.

МЕТА УРОКУ: Показати необхідність роботи з формами в Access. Розглянути способи створення форм. Навчитися створювати прості автоформи. Познайомитися з роботою майстра форм та конструктора. Розвивати мислення, пізнавальні інтереси.


ХІД УРОКУ

.

ОРГАНІЗАЦІЯ УРОКУ.

Привітання, перевірка присутніх.

ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА.

НЕОБХІДНІСТЬ ФОРМ. (ЗАГАЛЬНЕ ОБГОВОРЕННЯ)

Форма являє собою електронний бланк, в якому є поля для введення даних. При заповненні форми дані автоматично заносяться в таблиці даних. Як і інші об'єкти Access, форми можна створювати автоматично, вручну або за допомогою Майстра. Форми можуть бути виведені на екран у трьох видах: режим конструктора, режим форми і режим таблиці.

ЗНАЙОМСТВО З КОНСТРУКТОРОМ ФОРМ.

Створення форми здійснюється в режимі конструктора. Після створення форми в режимі конструктора її можна переглянути в режимі форми або в режимі таблиці.

Конструктор являє собою вікно, в якому створюється макет форми. У режимі Конструктора на екрані знаходяться Макет Форми та Панель Елементів (рис2). Макет форми відображає зовнішній вигляд і структуру розробляється форми. Структуру форми складають її розділи: заголовок, верхній колонтитул, область даних, нижній колонтитул і примітка. Для кожного розділу форми допускається довільне зазначення висоти. Однак ширина всіх розділів у формі повинна бути однаковою. Зміна ширини одного розділу призводить до автоматичного зміни ширини всіх інших розділів. Для зміни ширини і висоти розділу потрібно встановити покажчик на правий нижній кут розділу і переміщати кордон у будь-якому напрямку.

Access2.jpg рис 2.

Панель Елементів (подібно Панельки) містить заготовки та інструменти для створення елементів керування форми.


ЕЛЕМЕНТИ КЕРУВАННЯ ФОРМИ:

1. Пов'язане поле є основним елементом форми. Як правило, форма обов'язково містить пов'язані поля .. Інформація, яка вводиться в Пов'язане поле, надходить в однойменне поле таблиці, на базі якої створена форма.

2. Приєднана напис прив'язана до пов'язаного полю і утворює з ним єдине ціле.

3. Напис або Вільне Поле містить незмінний текст, незалежний від того, який запис переглядають у формі. За допомогою Написи створюють Заголовки форми або розділів, інші підписи і написи.

4. Перемикачі. З ними можна зв'язати команди, наприклад, що виконують фільтрацію.

5. Прапорці. Діють аналогічно перемикачів, але на відміну від них, допускають множинний вибір. Зручні для управління режимами сортування даних.

6. Список. Може містити фіксований набір значень або значення із заданого поля однієї з таблиць. Дозволяє не вводити дані, а вибирати їх зі списку.

7. Поле зі списком. Застосовується так само, як і список, але займає менше місця у формі, оскільки список відкривається тільки після клацання на розкриває кнопці.

8. Командні кнопки. З кожною з них можна зв'язати будь-яку корисну команду, наприклад, команду пошуку запису, переходу між записами та інші.

9. Вкладки. Чи дозволяють розмістити багато інформації на обмеженій площі. На вкладках розміщують інші елементи керування.

10. Поле об'єкта OLE служить для розміщення зовнішнього об'єкта, наприклад, ілюстрації, відеофрагменту або звукового файлу.

СТВОРЕННЯ АВТОМАТИЧНИХ ФОРМ:

1. Форми Створити

2. У діалоговому вікні Нова форма вибрати:

1) Джерело даних (таблицю або запит);

2) Вид автоформи (таблична, стрічкова, в стовпець).

Access1.jpg

Автоформа створює форму, в якій відображаються всі поля і записи вибраної таблиці або запиту. Кожне поле розташоване на окремому рядку, з лівого боку від якої відображається напис до даного поля. Усі три види автоформ дозволяють створювати акуратні форми і не задають користувачеві зайвих питань. Форма у стовпчик. У такій формі завжди видно тільки один запис. Поля цього запису розташовані в стовпчик. Перехід між записами виконують за допомогою кнопок перемикання в нижній частині форми. Стрічкові форми. У стрічкової формі одночасно відображається декілька записів. Перехід між записами також виконують за допомогою кнопок перемикання в нижній частині форми. Таблична форма повністю повторює редагування таблиці в режимі Таблиці. Тут переміщення між записами виконується за допомогою пересування курсору по рядках і за допомогою смуги прокрутки.

ЗАВДАННЯ.

1. На основі таблиці “Клас” створити табличну форму для введення даних про учня. Добавте декілька записів до даної таблиці.

2. Створити майстром форму з назвою “Вчитель”, в якій будуть поля з різних таблиць, що міститимуть всі дані про вчителя і предмет, який він викладає.

3. Для таблиці “Предмети” створити форму конструктором (Назва форми така ж, як і назва таблиці, на основі якої вона створювалася.) Розмістити і оформити Поля за своїм смаком.

Готову форму можна відразу ж використовувати для перегляду існуючих записів або для введення нових


ЗАВДАННЯ.

1. За допомогою Майстра Форм створити форму на основі таблиці Класи.

2. Змінити фон форми.

3. Перейменувати форму.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до практичної роботи “Створення бази даних ШКОЛА”за матеріалами поданими в підручнику.

ПІДСУМОК УРОКУ.

Підведення підсумку уроку. Учні висловлюють свою думку щодо матеріалу , який розглядали протягом даного уроку. Виставлення оцінок.