Панель керування Windows

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
Панель керування – (англ. Control Panel) є частиною інтерфейсу користувача Microsoft Windows. Вона дозволяє виконувати основні дії з налаштування системи, такі, як додавання та налаштування пристроїв, установка і деінсталяція програм, управління обліковими записами, включення спеціальних можливостей, а також багато інших дій, пов'язаних з управлінням системою. Аплети (значки) Панелі керування, за допомогою яких можна виконувати певні системні дії, являють собою файли з розширенням .Cpl. Більшість таких файлів розташовані в системних папках C:\Windows\System32 і C:\Windows\winsxs (в папках всередині цієї папки). Кожен такий аплет запускає системну утиліту, яка виконує відповідну дію, пов'язану з налаштуванням або управлінням операційною системою. Більшість аплетів в Панелі керування співвідносяться з певними системними утилітами виробництва Microsoft, але в деяких випадках сторонні виробники також додають свої значки в Панель керування Windows 7 для досягнення більшої зручності управління своїм програмним або апаратним продуктом. Вперше Панель керування з'явилася в Windows 2.0. Багато із нині існуючих аплетів були додані з новими релізами операційної системи. З часом аплетів стало досить багато, і це послужило приводом для сортування їх за категоріями. Тепер користувач вільний самостійно вибирати найбільш зручний для нього режим перегляду.


Отримання доступу до Панелі керування

Доступ до Панелі керування здійснюється різними способами.

 1. За допомогою пункту "Панель керування" в правій частині меню "Пуск". Є можливість налаштувати відображення пункту у вигляді меню, посилання або зовсім приховати.
 2. За допомогою команди control або control.exe, виконаної у вікні консолі.
 3. Панель керування у вигляді випадаючого меню може бути доступна в панелі навігації Провідника Windows 7.


Налаштування зовнішнього вигляду Панелі керування

В останніх версіях Windows Панель керування має два представлення.

 • Маленькі або Великі значки. Всі аплети видно у вікні Панелі керування і відсортовані за алфавітом.
 • Категорії. Всі аплетів відсортовані в схожі за функціональності групи налаштувань. Щоб отримати доступ до налаштувань з певної групи, необхідно вибрати відповідну категорію.

В Панелі керування Windows 7 представлені 8 категорій налаштувань.

 1. Система й безпека.
 2. Мережа й інтернет.
 3. Устаткування та звук.
 4. Програми.
 5. Облікові записи та безпека сім'ї.
 6. Оформлення та персоналізація.
 7. Годинник, мова та країна/регіон.
 8. Легкий доступ.

Panel2.png

Переключення між доступними режимами перегляду здійснюється за допомогою посилання "Перегляд" у правому верхньому кутку вікна Панелі керування. За допомогою неї ж є можливість вибрати великий або дрібний розмір значків.


Доступ до окремих елементів Панелі керування

 1. Простой доступ. Для многих утилит из Панели управления Windows 7 существуют альтернативные пути доступа. Например, доступ к апплету "Персонализация" можно получить, выполнив одинарный щелчок мышью в любом свободном месте Рабочего стола Windows 7 и выбрав соответствующий пункт в появившемся контекстном меню. Сюда же отнесем существующую возможность создания ярлыка для любого апплета Панели управления и помещения его в любое, удобное место пользовательского интерфейса Windows. Такой ярлык можно поместить, к примеру, в список часто используемых приложений меню "Пуск", на Панель задач, Рабочий стол либо в любую пользовательскую папку.
 2. Доступ с помощью CPL-файлов. Необходимо ввести полное название такого файла в консоли и нажать Enter. При этом произойдет запуск соответствующего компонента операционной системы.
 3. Доступ с помощью канонических имен. Каноническое имя – это название нужного вам компонента на английском языке с префиксом Microsoft. без использования пробелов и угловых скобок. В таком случае в окно консоли следует ввести команду, синтаксис которой выглядит таким образом: control /name Microsoft.<АнглийскоеНазваниеЗадачи>.
 4. Максимальная панель управления или Режим бога. Это возможность получения доступа ко всем без исключения задачам Панели управления Windows 7 в одном месте, удобно отсортированным по категориям. Для этого нужно всего лишь создать папку на Рабочем столе и назвать ее любым именем с обязательным использованием в имени папки идентификатора вызываемого объекта (CLSID). После имени необходимо поставить точку, а затем числовой идентификатор необходимого объекта в фигурных скобках, например, GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} или Моя панель управления.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}. При необходимости такую папку можно перемещать и удалять обычным образом. Аналогичным способом, с помощью идентификаторов из системного реестра, возможен вывод не всех, но лишь некоторых определенных задач Панели управления.


Джерела

== Посилання ==