Ділова графіка.Побудова діаграм і графіків під час роботи з ЕТ
== Укрок з інформатики з елементами гри "Побудова діаграм в електронних таблицях Excel" ==
Мета:
Закріпити навички роботи з ЕТ Excel; Сформувати вміння створювати діаграми; Вдосконалювати навички роботи на ПК; Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу, уміння працювати в групі;
Хід уроку
I Теоретична частина
1. Привітання
- Доброго дня, шановні учні та гості.
- Сьогодні ми проведемо наш урок у вигляді гри – відчуємо себе справжніми піратами.
Отже – починаємо!
2. Поділ класу на групи
- Отже, сьогодні ви сядете на свої кораблі і між вами я організую дуель.
Та команда, яка переможе і стане володіти скарбом 12 балами за урок і довічно буде носити горде ім’я "Пірат інформаційного кабінету".
3. Вибір командира групи
- У нас є два кораблі. Вам необхідно зараз дати їм назву, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати командира корабля.
4. Пояснення умов гри
- За кожну правильну відповідь ви наближатиметеся на 1 крок ближче до перемоги. Щоб було краще видно результати, на цій смужці я буду відривати по одному балу і віддавати вам. В кінці уроку відразу стане зрозуміло, яка команда виграла. Отже, до бою!
II Повторення вивченого матеріалу
1. Конкурс "Дуель"
- Перш ніж вивчати нову тему, давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про ЕТ Excel. Для цього я пропоную вам здійснити по 3 постріли по своїх конкурентах – задати їм питання про роботу в Excel. За кожну правильну відповідь – крок вперед.
2. Конкурс "Далі, далі…"
- Похвально. Але це ще не все. Вам необхідно буде швидко протягом не більше 10 секунд продовжити мої речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте.
Отже ….
І) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)
ІІ) Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім’я)
І) Ідентифікатор клітинки складається із назви ……… (стопчика і номера рядка)
ІІ) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)
І) Ім’я файла (книги) в ЕТ Еxcel має розширення ……. (xls) ІІ) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)
3. Конкурс "Хто згадає більше?"
- А зараз та команда, яка згадає більше відомостей про Еxcel матиме відразу +2 бала. (відповідають по черзі)
III. Повідомлення теми уроку
- Ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку буде "Побудова діаграм". - (Записати тему в зошити)
- А чому ця тема така важлива, я надіюсь, ви розповісте мені в кінці уроку.
- Скажіть, так що ми вже знаємо про ЕТ? (коротко записую на дошці, добавляю бали командам)
- А що хочемо узнати? (на дошці – Як створити діаграми?)
IV. Вивчення нового матеріалу
1. (Учні сідають за комп’ютери)
2. (Запускаю програму NetOpSchool i Excel. Відкриваю файл Зразок.xls)
3. Демонстрація:
- Як створити діаграму?
- Види діаграм
- Показати, що потрібно вибирати певний вид діаграми так, щоб було зрозуміло
- Налаштування опцій діаграм
V. Закріплення вивченого
1. (Учні самостійно створюють таблицю і заповнюють її)
2. Побудувати діаграму за поданими даними.
3. Оцінення результатів капітаном команди противника.
VI. Підсумок уроку
1. Ми з вами знаходимось у відкритому морі у пошуку скарбів. А наші гості – поважні городяни, на березі. Вони озброєні далекобійними гарматами, щоб захищати своє місто. Тому давайте дамо їм шанс потопити ваші кораблі своїми питаннями по новій темі. Отже – ваші питання до команд (2 запитання кожній команді)
2. То що ж ми сьогодні нового дізналися і навчилися?
3. Де можна застосувати ці знання на практиці?
4. Виставлення оцінок з короткою аргументацією.
5. Домашнє завдання:
- Тим, в кого є домашній ПК – побудувати діаграму своєї успішності в 10 класі по навчальних предметах і зробити висновок;
6. Нагородження команди переможців
--Lv88 13:59, 7 квітня 2010 (UTC)