Відмінності між версіями «Движок»

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
<nowiki>  Движок (жаргонізм від англ. engine — мотор, двигун) — виділена частина програмного коду для реалізації конкретного прикладного завдання — програма, частина програми, комплекс програм або бібліотека, залежно від завдання і реалізації. Як правило прикладна частина виділяється з програми для використання в декількох проектах і роздільній розробці тестування.
+
<nowiki>  Движок (жаргонізм від англ. engine — мотор, двигун) — виділена частина програмного коду ,яка призначена
 +
реалізації конкретного прикладного завдання — програма, частина програми, комплекс програм або бібліотека, залежно від завдання і реалізації. Як правило прикладна частина виділяється з програми для використання в декількох проектах і роздільній розробці тестування.
 
   Використання готового движка при розробці програми, сайту або іншого продукту скорочує час розробки, дозволяє приділити більше часу розробці інших підсистем, наприклад призначеному для користувача інтерфейсу (або інформаційній наповненості сайту.</nowiki>
 
   Використання готового движка при розробці програми, сайту або іншого продукту скорочує час розробки, дозволяє приділити більше часу розробці інших підсистем, наприклад призначеному для користувача інтерфейсу (або інформаційній наповненості сайту.</nowiki>
 
===<nowiki>
 
===<nowiki>

Версія за 18:03, 30 листопада 2009

Движок (жаргонізм від англ. engine — мотор, двигун) — виділена частина програмного коду ,яка призначена реалізації конкретного прикладного завдання — програма, частина програми, комплекс програм або бібліотека, залежно від завдання і реалізації. Як правило прикладна частина виділяється з програми для використання в декількох проектах і роздільній розробці тестування. Використання готового движка при розробці програми, сайту або іншого продукту скорочує час розробки, дозволяє приділити більше часу розробці інших підсистем, наприклад призначеному для користувача інтерфейсу (або інформаційній наповненості сайту.

Типи движків:

  • Пошуковий движок (search engine) — основа пошукових систем. Різні пошукові системи можуть працювати на одному движку. Наприклад, пошукова система Mail.ru деякий час назад використовувала пошуковий движок Яндекс.
  • Движок сайту — система управління вмістом сайту.
  • Вікі-движок — програма, службовка для перетворення вікі-розмітки в легку для читання виставу, найчастіше у формат HTML.
  • форуму — комплекс програм, що забезпечує роботу форуму.
  • Графічний движок — система відображення прикладного оточення (наприклад віконний інтерфейс)
  • Фізичний движок — система, що відповідає за симуляцію фізики реального тіла.
  • Ігровий движок — комплекс підтримки ігрової ситуації, що включає об'єктну підтримку ігрової ситуації, процедури ігрової стратегії комп'ютерних персонажів її візуальний і звуковий супровід і тому подібне. Ігровий движок може використовувати для реалізації окремих завдань спеціалізовані движки.
  • Голосовий движок (text-to-speech engine) — програма, на вхід якої подається текст, а на виході вона синтезує мову. Найбільш відомі голосові движки Lernout & Hauspie, Digalo, IBM Viavoice TTS, espeak Festival.
  • Браузерний движок — програма для перетворення Html-розмітки в легку для читання виставу в браузері. Наприклад, текст «курсив» буде перетворений браузерним движком в «курсив». Найбільш відомі браузерні движки: Gecko, Trident, Presto, KHTML, Webkit.
  • Движок бази даних — ядро СУБД. Зазвичай використовується англомовні терміни database engine або storage engine.

Джерела