Група 3
Зміст
Завдання
Робота, яка поставлена перед групою:
1. Ознайомитись з реєстрами Windows.
2. Дослідити роботу цих реєстрів у програмному середовищі Delphi.
3. Ознайомитись з INI файлами.
4. Дослідити функції INI файлів.
Реєстр Windows
Реєстр Windows — база даних, що зберігає параметри і налаштування для операційних систем Microsoft Windows 32-бітних версій, 64-бітних версій та Windows Mobile. Він містить інформацію і параметри настроювання для всіх апаратних засобів, програмного забезпечення, користувачів тощо. Кожен раз, коли користувач змінює будь-які параметри в "Панелі керування", зміни відбиваються у реєстрі.
Pобота з реєстрами в Delphi
begin h := TRegistry.Create; with h do begin RootKey := HKEY_CURRENT_USER; OpenKey('\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run', true); WriteString('tb_news','"'+Application.Exename+'"'); CloseKey; Free; end; end;
INI-файл
INI-файл(англ. Initialization file) — це файл конфігурації, який містить дані налаштувань для Microsoft Windows, Windows NT і деяких програм.
З'явилися з самих перших версій Windows. В версії Windows 1.01 - це був тільки файл WIN.INI. В Windows 3.0 добавився файл SYSTEM.INI. А потім їх кількість почала зростати швидко і без контролю.
INI-файли — це звичайні текстові файли, які можна редагувати і переглядати за допомогою будь-якого текстового редактора. Використання *. INI - файлів дуже зручно і економічно. У цих файлах ви можете зберігати налаштування вашої програми (саме для цього вони й існують). Тим самим ви не будете захаращувати реєстр. Використовувати *. INI - файли можна і в інших випадках, оскільки синтаксис дуже простий і зручний у використанні.
Основні методи:
- Create - створює екземпляр об'єкту TIniFile як параметр вказується шлях і ім'я файлу (якщо шлях не вказаний, то файл створюється в стандартній директорії Windows (можна використовувати GetDir для створення файлу в папці з програмою));
- Free - видаляє об'єкт TIniFile;
- FileName - повертає ім'я файлу, з яким пов'язаний об'єкт TIniFile;
- DeleteKey - видаляє ключ у розділі;
- EraseSection - видаляє розділ;
- ReadInteger - зчитує з файлу цілочисельні дані;
- ReadString - зчитує з файлу стрічкові дані;
- ReadBool - зчитує з файлу логічні (true, false) дані;
- WriteBool - записує у файл логічні дані;
- WriteString - записує у файл стрічкові дані;
- WriteInteger - записує у файл цілочисельні дані;
- ReadSection - витягує імена ідентифікаторів у зазначеному розділі INI - файлу;
- ReadSections - витягує всі імена розділів;
- ReadSectionValues - витягує із заданого розділу всі ключі;
- ReadBinaryStream - зчитує потік з файлу;
- WriteBinaryStream - записує потік в файл.
Використання *. INI в Delphi
Для роботи з *. INI - файлами в Delphi вам необхідно підключити модуль IniFiles, і створити об'єкт TIniFile, потім з ним працювати. Після завершення роботи об'єкт необхідно видалити методом Free.
procedure WriteCToIni(C:TConectionInf); //ЗАПИС ДАНИХ В ІNІ ФАЙЛИ. var IniFile : TIniFile; cProgPath:String; begin cProgPath := ExtractFilePath(Application.ExeName); IniFile := TIniFile.Create(cProgPath+'inf.ini'); IniFile.WriteString('Conection', 'Host',C.host); IniFile.WriteString('Conection', 'User',C.user); IniFile.WriteString('Conection', 'Database',C.database); IniFile.WriteString('Conection', 'Password',C.password); IniFile.Free; end;