Використання стилів в текстових документах

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 21:25, 18 березня 2012, створена Yurysta mv (обговореннявнесок) (Створена сторінка: '''Тема:''' Використання стилів в текстових документах. '''Мета:''' '''Навчальна:''' сформувати …)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Тема: Використання стилів в текстових документах.

Мета:

Навчальна: сформувати знання про стилі в текстових документах.

Виховна: виховувати культуру праці, працелюбність, бережне відношення до майна.

Розвиваюча: розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам`ять, мислення.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

План 1. Організаційна частина.

2. Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

3. Виклад нового матеріалу.

4. Закріплення вивченого матеріалу

5. Домашнє завдання.

6. Закінчення уроку.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

ІІІ Виклад нового матеріалу.

На попередніх уроках вам доводилося неодноразово створювати нові текстові документи та оформлювати їх належним чином, встановлюючи потрібні значення властивостей для об’єктів різних типів — тексту, таблиць, рисунків тощо. Якщо документ великий і має значну кількість різноманітних об’єктів, то форматування кожного окремого об’єкта може зайняти багато часу.

Для прискорення оформлення документа і його об’єктів зручно використовувати стилі. Стиль — це набір значень властивостей об’єктів певного типу, який має ім’я.

Стилі призначені для зовнішнього оформлення документа і його абзаців, тобто стилі використовуються для форматування документа. Стиль — це набір форматують команд, що зберігається під унікальним ім'ям для багаторазового використання. Форматування тексту за допомогою стилю значно швидше, ніж форматувати вручну кожен елемент тексту, так як одна команда (стиль) автоматично форматує групу параметрів тексту.

Існує три основних типи стилів:

• Стиль символу містить параметри форматування символів, включаючи шрифт, розмір, накреслення, положення та інтервали.

• Стиль абзацу містить параметри форматування абзаців, такі як міжрядкові інтервали, відступи, вирівнювання і позиції табуляції. Стилі абзаців також можуть містити стилі або форматування символів. Більшість стилів, що використовуються в Word, є стилями абзаців.

• Стиль таблиці містить параметри форматування таблиць (при вставці таблиці, їй за замовчуванням призначається стиль-сітка таблиці).

При створенні нового документа "Документ 1" на базі шаблону Звичайний, він отримує копію набору стилів з базового набір стилів загального призначення (з вбудованих стилів): Звичайний, Заголовки 1, 2, 3.

Після того як введення тексту в документ завершено, і текст відредагований, доцільно скористатися командою Автоформат для зміни зовнішнього вигляду всього документа.

При автоматичному форматуванні документа кожному абзацу призначається один із стилів Word. Наприклад, заголовку може бути призначений стиль Заголовок 1 або Заголовок 2, абзацу основного тексту — стиль Основний текст, а абзацу, що входить в список — стиль Список. Приміткам призначається стиль Текст, верхнім колонтитулам — стиль Верхній колонтитул, а номерам сторінок — стиль Номер сторінки і т.д.

Призначення абзацам документа стандартних стилів Word забезпечує швидку зміну зовнішнього вигляду створеного документу за рахунок застосування стилів з бібліотеки стилів. Вбудовані стилі забезпечують форматування заголовків різних рівнів і дозволяють переглядати ієрархічну структуру документа в режимі структура, а також швидко будувати зміст.

Крім того, якщо для більшості абзаців документа використовується стиль Основний текст, а не Звичайний, ви зможете легко переформатувати тільки стиль основного тексту, не зачіпаючи при цьому стиль решти тексту.

Операції зі стилями в області завдань. Стилі та форматування

Стилі можна змінювати і створювати нові. Крім того, можна застосувати інший стиль (накласти стиль) до вже відформатованого тексту, тобто переформатувати його.

Для цього необхідно вибрати команду Формат / Стилі та форматування, з'явиться область завдань в режимі «Стилі та форматування». Встановіть курсор в текст, який необхідно переформатувати, і в області завдань в розділі «Виберіть форматування для застосування» клацніть на потрібний стиль, абзац, в якому знаходиться курсор переформатується на обраний стиль.

Якщо необхідно змінити стиль або створити новий стиль, то встановіть курсор в текст, стиль який необхідно змінити, в області завдань в розділі «Форматування виділеного тексту» буде відображатися стиль тексту під курсором. Далі необхідно підвести покажчик миші до назви стилю і клацнути на стрілочку, що з’явиться справа від назву стиля, відкриється випадний список команд: Очистити формат, Змінити стиль, Створити стиль. Виберіть необхідну команду (змінити або створити стиль), з'явиться відповідне вікно діалогу, в якому можна здійснити зміну або створення стилю.

Pic1.jpg Pic2.jpg

Стиль Звичайний є основою для більшості інших стилів абзацу, тому при зміні стилю Звичайний зміняться всі засновані на ньому стилі. Стиль Звичайний не заснований на жодному із стилів.

Змінювати стиль можна не тільки для абзацу, але і для фрагменту тексту.

Для застосування стилю необхідно виділити фрагмент тексту, відкрити список, що розкривається, Стиль панелі інструментів Форматування і вибрати бажаний стиль. При переоформленні (зміні) фрагмента документа, оформленого із застосуванням стилю, рекомендується змінити цей стиль і для інших фрагментів документа. Для зміни стилю необхідно виділити фрагмент тексту, відкрити список, що розкривається, Стиль панелі інструментів Форматування і вибрати бажаний стиль.

Стандарти оформлення документів (самостійно).

IV. Практична частина.

Завдання 1. Відкрийте вказаний учителем файл (наприклад, Тема 1\Завдання 1.6\ зразок.docx).

Відформатуйте об’єкти текстового документа з використанням таких стилів:

1. Заголовок:

Виділити заголовок.

Формат — Стилі та форматування.

Показати — Доступні стилі.

Виберіть форматування для застосування — Заголовок1.

Натисніть кнопку Заголовок1, в списку, виберіть Змінити.

Вирівнювання — По центру, Шрифт — Arial, накреслення — Напівжирний, розмір — 16, міжрядковий інтервал — Полуторний.

Оновлювати автоматично — встановити прапорець √. Це дозволить, автоматично змінюючи параметри в будь-якому типі заголовка, проводити заміни відразу у всьому тексті.

Далі виділяєте наступні заголовки. Формат — Стиль — Заголовок1.

2. Текстові фрагменти — стиль Слабке виокремлення.

3. Списки — Маркований 2.

Завдання 2.

a) Створити стиль символу з власним ім’ям. Застосувати його до першого слова кожного абзацу.( Шрифт — Arial Black, накреслення — Подчеркнутый, розмір — 20, колір шрифту —Червоний).

b) Створити стиль абзацу за власним прізвищем і застосувати його до 2,4 і 6 абзаців.( Шрифт — Arial Black, накреслення — Полужирный, розмір — 18, колір шрифту —Синій, заливка).

c) Створити стиль таблиці з назвою 10-А і застосувати його до таблиц.( Шрифт — Arial Black, накреслення — Курсив, розмір — 16, колір шрифту —Зелений, заливка, рамка).

V.Закріплення вивченого матеріалу.

Питання для закріплення:

1. Що таке стиль?

2. Для чого використовуються стилі?

3. Які операції зі стилями можна виконувати?

VI. Домашнє завдання.

Прочитати С. 50-51, 54-55. Виконати завдання №8 С. 61.

VII. Підсумок уроку.

Обговорення вивченого на уроці. Взаємна розмова учнів та вчителя про використання стилів,правила стильового оформлення.

Вч.: Що ви взяли для себе з цього уроку?

Виставлення оцінок.