ВИКОРИСТАННЯ БУФЕРА ОБМІНУ.РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ ТЕКСТУ-ВИДАЛЕННЯ, КОПІЮВАННЯ, ВИЛУЧЕННЯ, ВСТАВЛЕННЯ, ПЕРЕМІЩЕННЯ

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 21:42, 27 грудня 2009, створена Nata (обговореннявнесок) (Створена сторінка: '''ПРАКТИЧНА РОБОТА 3.''' ВИКОРИСТАННЯ БУФЕРА ОБМІНУ.РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ ТЕКСТУ-ВИДАЛЕННЯ,…)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. ВИКОРИСТАННЯ БУФЕРА ОБМІНУ.РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ ТЕКСТУ-ВИДАЛЕННЯ, КОПІЮВАННЯ, ВИЛУЧЕННЯ, ВСТАВЛЕННЯ, ПЕРЕМІЩЕННЯ


МЕТА:

- навчити учнів прийомам редагування тексту з використанням буфера обміну;

- розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці;

- виховувати культуру спілкування у процесі спільної роботи.


ТИП УРОКУ:урок формування бази теоретичних знань, практичних вмінь і навичок.


ХІД УРОКУ:

І.Актуалізація опорних знань

Інтерактивна вправа «Так або Ні»

Спіляяя.JPG

ІІ. Вказівки текстового процесора для роботи з фрагментами тексту

1.Виділення слова.

2. Виділення абзацу.

3. Виділення вільного фрагменту тексту.

4. Виділення усього тексту.

5. Виділення за допомогою клавіш управління курсором.

6. Видалення фрагмента тексту.

7.Копіювання фрагмента тексту.

8.Переміщення фрагмента тексту.

9.Операції копіювання та переміщення, видалення фрагмента тексту.

ІІІ. Систематизація та узагальнення нових знань

1.Укажіть,як можна скопіювати виділення фрагмент тексту до буферу обміну:

а)командою Правка/вирізати;

б)кнопкою Тиць.JPG ;

в)кнопкою Тиць1.JPG ;

г)командою Правка/Копіювати;

д)командою Файл/копіювати;

е)комбінацією клавіш Ctrl+C.

2.Як можна перенести речення з одного місця тексту в інше? Установіть потрібну послідовність:

а)натиснути кнопку Тиц.JPG на панелі операцій;

б)установити текстовий курсор на довільний символ речення;

в)установити курсор у місце, перед яким треба провести вставку речення;

г) клікнути лівою кнопкою миші за одночасного натискання на клавішу Ctrl;

д)натиснути кнопку Тиць1.JPG на панелі управління.

ІІІ.Виконання завдань практичної роботи

1.Уведіть текст за зразком та переставте назви команд у порядку зменшення набраних балів:

«Карпати» 39

«Ворскла» 45

«Арсенал» 50

«Металіст» 25

«Чорноморець» 49

«Динамо» 30

«Шахтар» 51

2.Завантажте текст файла doc. та за допомогою буфера обміну встановіть відповідність:

Файличок.JPG

3.Завантажити зміст файла doc.1:

За стародавніх часів сучасна Донеччина називалась Диким Полем, або Половецьким Полем. На широких степових розгинах від Азовського моря до Сіверського Дінця і від річки Самари до самого Дону, де могла б розміститись не одна європейська держава, упродовж багатьох віків точились битви наших предків із загарбниками. Спочатку стародавні русичі, а потім запорізькі козаки боронили рідний край, заселяли велетенські степові простори.

Деякі вчені стверджують, що розташована вона біля ізюмського броду через Сіверський Донець. У цьому зв’язку виникає згадка щодо славної Савур-Могили, яка часто називається в українській усній народній творчості окраїною руської-української землі.


- Завантажте зміст файла doc.2 і скопіюйте його зміст у файл doc.1, розташуйте між 1-м та 2-м абзацами


В одному з перших творів художніх творів Київської Русі «Слово о полку Ігоревім» невідомий автор відтворив прикмети нашої землі. Вирушаючи «на землю Половецьку, на землю Руську»,князь Ігор зі своєю дружиною проходив донецькими степами, щоб «…шоломом пити воду з Дону». Десь на окраїні Донецьких степів,на шляху до Дону, є могила-край руської землі. Тепер важко визначити, де ця могила знаходиться.


- Виконайте обмін місцями речень останнього абзацу утвореного тексту.

- Вилучіть друге речення другого абзацу.

4.Вилучіть звіт про роботу в таблиці:

!завд.JPG

ІV.Підсумки уроку

Рефлексія роботи на уроці.


V.Домашнє завдання

Опрацювати текст підручника. Відповідати на запитання.

--Nata 19:42, 27 грудня 2009 (UTC)