Алгебра 7 клас "Лінійні рівняння з однією змінною"

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Версія від 13:26, 13 грудня 2011, створена Krutygolova tv (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Алгебра 7 клас «Лінійні рівняння з однією змінною» План Медіа:1.Рівняння і його корені …)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Алгебра 7 клас «Лінійні рівняння з однією змінною»

План

Медіа:1.Рівняння і його корені 2.Лінійне рівняння з однією змінною 3.Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь. Рівняння як математична модель задачі

1.Рівняння і його корені

Рівняння - це рівність, що містить змінну. Корінь рівняння - число, яке задовольняє рівняння. Розвязати рівняння - означає знайти всі його корені або довести, що їх немає. Рівносильні рівняння- два рівняння щл мають одні і ті самі корені (або рівняння, що не мають розвязків) Розв’язати рівняння 3(х-1)+6=15. 3х-3+6=15;

3х=15+3-6; 3х=12; х=4. Розв’язання Розкриємо дужки. Перенесемо доданки і змінимо їхні знаки на протилежні, зведемо подібні доданки. Поділимо обидві частини рівняння на 3.

Відповідь: 4.


2. Лінійне рівняння з однією змінною

Лінійне рівняння з однією змінною - рівняння виду ax = b, де a і b – деякі числа, x – змінна.

 Розв’язки рівняння ax = b:

Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь:

Схема розв’язування задач :

1) вибирають деяку невідому величину і позначають її буквою (наприклад, x) ; 2) інші невідомі величини (якщо вони є) виражають через введену букву; 3) за умовою задачі встановлюють відношення між невідомими та відомими значеннями величин і складають рівняння; 4) розв’язують складене рівняння; 5) знаходять значення невідомого, а якщо треба за умовою задачі, то й значення інших невідомих величин; 6) відповідають на запитання задачі.