Google Планета Земля

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Google Планета Земля

Google Планета Земля (англ. Google Earth) - проект компанії Google, у рамках якого в мережі Інтернет були розміщені супутникові фотографії всієї земної поверхні. Фотографії деяких регіонів мають безпрецедентно високий дозвіл.

У багатьох випадках російська версія Google Earth називається Google Планета Земля, наприклад, в головному меню або на офіційному сайті.

На відміну від інших аналогічних сервісів, що показують супутникові знімки в звичайному браузері (наприклад, Google Maps), в даному сервісі використовується спеціальна, завантажувана на комп'ютер користувача клієнтська програма Google Earth. Такий підхід хоча і вимагає закачування і установки програми, але зате надалі забезпечує додаткові можливості, важко реалізовані за допомогою веб-інтерфейсу.

Ця програма спочатку була випущена компанією Keyhole, а потім куплена компанією Google, яка в 2005 році зробила програму загальнодоступною (спочатку тільки територію США, потім Європи і всього світу). Існують також платні версії Google Earth Plus і Google Earth Pro, що відрізняються підтримкою GPS навігації, засобів презентацій і підвищеним дозволом роздруківки.