GIMP

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

GIMP


Gimp 1.png

The GNU Image Manipulation Program або The GIMP - растровий графічний редактор, із деякою підтримкою векторної графіки. Проект розпочали 1995 року Spencer Kimball і Peter Mattis як навчальний проект в Берклі. В 1997, після закінчення університету GIMP став частиною проекту GNU. Програма підтимується та розвивається товариством добровольців, ліцензована за умовами GNU General Public License.

GIMP - потужна безкоштовна, вільно поширювана програма для створення, складення і редагування зображень. Програма підтримує растрову графіку і частково векторну.

GIMP використовується наприклад для створення графіки та логотипів, зміни розміру фотографій, маніпуляцій з кольорами зображення, комбінування зображень з використанням шарів, видалення елементів зображення, конвертації між різними типами графічних файлів.

Характеристика GIMP


Графічний редактор GIMP можна використовувати для створення та обробки цифрової графіки та фотографій, наприклад для створення малюнків та логотипів, зміни розміру фотографій, маніпуляцій з кольорами зображення, комбінування зображень з використанням шарів, видалення елементів зображення, конвертації між різними типами графічних файлів.
02 gimp.jpg

Основні характеристики GIMP: — Інструменти для малювання. Повний комплект інструментів, серед яких пензель, олівець, клон (штамп) та інші. Всі інструменти малювання гнучко настроюються (товщина ліній, форма, прозорість і т.д.).

— Система. Розміри зображення обмежуються лише вільним дисковим простором. Необмежена кількість одночасно відкритих зображень.

— Повна підтримка альфа каналу. Шари. Текстові шари, що редагуються.

— Інструменти трансформації: обертання, масштаб, віддзеркалення, нахил.

— Інструменти виділення включають прямокутник, еліпс, вільне і «розумне».

— Робота зі сканером і планшетом.

— Фільтри. Пакетна обробка. Робота з експозицією.

— Повна історія роботи із зображенням.

— Анімація. Можливість роботи з окремими кадрами як з шарами одного зображення. Підтримка формату MNG.

— Обробка файлів. Серед підтримуваних форматів — bmp, gif, jpeg, mng, pcx, pdf, png, ps, psd, svg, tiff, tga, xpm і багато інших. Конвертація форматів зображення.

— Повна підтримка української і російської мов.

Інтерфейс


Слід відзначити дещо незвичний багатовіконний інтерфейс програми. Непідготовленого користувача він може спочатку навіть налякати або заплутати, але після деякого часу до нього звикаєш — необмежені можливості GIMP набагато переважають труднощі перших годин роботи.

До GIMP стандартно входять 48 пензлів, також користувач може створювати свої або додавати пензлі, створені іншими. Пензлі можуть використовуватися для малювання з різним ступенем прозорості та стирання. GIMP використовує простір кольорів RGB, індексований колір або відтінки сірого (grayscale). В наступних версіях програми планується додати режим CMYK.

Можливості

Градієнти

GIMP підтримує градієнти, що є інтегрованими з іншими інструментами для малювання. Стандартно програма містить більше 80 градієнтів, з можливістю додавати власні градієнти та змінювати існуючі.

Виділення

В GIMP можна застосовувати прямокутні або еліптичні виділення, виділення довільної форми, виділяти ділянки за кольором, а також виділяти суміжні ділянки (аналог інструменту Magic Wand в Adobe Photoshop).

Шари

GIMP має підтримку шарів (рос. слой, англ. layer) зображення, а також прозорих шарів. Видимість шару може бути увімкнута, вимкнута або шар може бути напівпрозорим. Програма підтримує прозорі та напівпрозорі зображення.

Канали

Канали додають різні типи прозорості та ефектів кольору до зображення.

Контури

GIMP може створювати контури, що містять сегменти кривих Без'є. Контури можуть бути збережені. Границі контуру і контур можуть бути заповнені кольором або градієнтом.

Фільтри

GIMP має приблизно 150 стандартних фільтрів та ефектів, включаючи фільтри розмивання, додавання шуму, підвищення різкості та інші.

Макроси

GIMP підтримує автоматизацію за допомогою макросів та скриптів за підтримки вбудованого Scheme або зовнішнього (Perl, Python або Tcl) інтерпретатора.

Бібліотека

В майбутньому для GIMP планується використовувати графічну бібліотеку GEGL, що дозволить подолати де яки фундаментальні обмеження.

Відео по запиту

http://www.youtube.com/watch?v=0DT7flbSbRg

http://www.youtube.com/watch?v=vVy_EDDe_-0

Ресурси

http://biblprog.org.ua/ua/gimp/

http://udau.edu.ua/library.php?pid=408

http://www.gimp.org/

http://www.progimp.ru/


GIMP Ви можете скачати [тут ]