EtherPad

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук
               == EtherPad ==
 
           

EtherPad

EtherPad - онлайн редактор для спільної творчості або роботи. Це дуже простий, навіть більше - абсолютно простий редактор, в якому ми можемо створювати власні документи (pad в термінології проекту) і запрошувати інших користувачів до редагування. Що показово, відсутні принципово будь-які засоби форматування тексту - тільки поле для введення і функція нумерації рядків.

Можливості

Автор документа може по e-mail запрошувати до редагування будь-яку кількість інших користувачів (для цього реєстрації не потрібно, тільки унікальний для кожного pad-а URL),кожен з яких отримує свій колір для виділення своїх поправок.У редакторі реалізована система версій, хоч і з поправкою на специфіку програми. У редакторі реалізована система версій, хоч і з поправкою на специфіку програми. Будь-який користувач може зберегти поточний стан документа у ревізію, разом з усіма правками, які внесені на поточний момент, а в майбутньому можна повернуться до будь-якої проміжної версії або ж просто переглянути її (правда, з обмеженнями - тільки у вигляді простого тексту). Слід сказати, що збереження ревізій тут виробляється вручну, а не автоматично, як в Google Docs, і це правильне рішення. У більшості випадків документ оновлюється прямо по мірі набору іншим користувачем тексту, тому автоматичне за розкладом збереження тексту навряд чи дало б потрібний результат - документ і так персистентний, тобто зберігається поточна копія, а де і коли, на якій стадії створювати проміжні версії, які можуть знадобиться, вже особиста справа самих редакторів.

Опції

У редакторі не так багато опцій, які ми можемо налаштовувати, але одну я б хотів відзначити особливо - подстветка JavaScript коду! Якщо ми редагуєте не просто текстовий документ, а вихідний код JS, то ця опція дозволить набагато більш зручно організувати свою роботу. Чесно кажучи, саме в цій функції приховано основне призначення редактора, на мій погляд - він дуже зручний для навчання або розбору складних моментів у коді між розробниками. Ну або для парного кодування, слідуючи популярній методології ХР - вам не обов'язково сидіти за одним робочим столом і ділити один комп'ютер, можна бути де завгодно, а працювати спільно. Ну і приємна дрібниця - редактор можна розгорнути на всю площу екрана, приховавши навіть панель опцій і чату, звільняючи таким чином максимум місця для самого тексту.

Використані джерела:

http://abrdev.com/?p=558