Створення статей

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

ПРОТОКОЛ IMAP

IMAP-протокол реалізує технологію "псевдолокальної" поштової скриньки. Це означає, що ви можете управляти своїм ящиком на сервері так, як ніби він знаходиться на локальній машині. При цьому існує можливість зручної роботи з IMAP-папками на сервері. Це дуже гнучкий інструмент, що дозволяє вам створювати і видаляти каталоги. Те ж саме можна проробляти і з самими повідомленнями: сортувати їх по теках, видаляти або навіть переміщати на інший сервер. При цьому дві поштові скриньки на різних серверах можуть синхронізуватися автоматично - це зручно, якщо ви хочете зберігати резервну копію листів десь ще.

Протокол був розроблений для використання на повільних каналах, а значить, добре підійде тим, хто працює з модемними з'єднаннями. А зберігання листів і тек на сервері дозволяє вам використовувати один ящик в будь-якому місці, де є Інтернет. Більше не потрібно носити з собою компакт-диски з важливими листами, досить просто залишити їх в окремій теці на IMAP-сервере. Крім того, під час роботи по протоколу IMAP не виникає звичної ситуації, коли у вас обривається зв'язок на сотому листі, і клієнт починає закачувати всі листи наново.

Просунута система для роботи з теками і повідомленнями на сервері дозволяє вам створювати деревовидні структури тек. Якщо до вас прийшли багато листів, то ви не зобов'язані викачувати їх всіх, можна отримати тільки заголовки і тоді потрібні листи при перегляді викачуватимуться автоматично. На сервері IMAP діє хороша система прапорів. Ви можете позначати листи прапорами "Прочитано", "Послана відповідь", "Помічено", "Видалено", "Чернетка" або "Нове повідомлення". Погодитеся, все як на вашому коханому поштовому клієнтові, тільки при цьому листи знаходяться на сервері і перебувають в повному збереженні і доступності з будь-якої точки світла. Взаємодія поштового клієнта і сервера IMAP здійснюється так само, як і робота з POP3-серверами. Клієнт і сервер обмінюються один з одним командами і відповідями, використовуючи транспортний протокол. При використанні протоколу TCP вони працюють через 143 порт. Спочатку клієнт і сервер повинні обмінятися вітаннями, після цього клієнт відправляє дані на сервер і чекає відповіді. В кінці сесії канал закривається. Цікава особливість протоколу IMAP полягає в тому, що сервер не повинен відповідати на команди по черзі. Тобто під час очікування відповіді на запит клієнт може продовжувати відправляти запити. Сервер відповідатиме на них в порядку виконання, обробляючи запити одночасно. Це дуже зручно, оскільки дозволяє вам запускати трудомісткі завдання на сервері (такі, як пошук листів по певному критерію) і не зупиняти роботу сервера з іншими запитами (наприклад, скачування певного листа).

Отже, коли вам може стати в нагоді протокол IMAP замість стандартного POP3? По-перше, якщо ви виходите в Мережу не через один комп'ютер або користуєтеся декількома поштовими програмами. По-друге, якщо ви не хочете викачувати і залишати на жорсткому диску всі листи одночасно, наприклад, з міркувань безпеки. По-третє, якщо ви хочете мати можливість дістати доступ до вашої кореспонденції з будь-якої точки світла. Ну, і нелишними будуть операції пошуку, хороша система вкладених каталогів і прапорів стану пошти.

На жаль, не дивлячись на те, що протокол був розроблений давно, програмне забезпечення для роботи з ним знайти не так-то просто. Найбільш популярний поштовий клієнт The Bat! працює з протоколом IMAP досить одноманітно. Він використовує його так само, як і POP3 - для скачування листів на локальну машину і видалення їх на сервері. Ніяких додаткових функцій, ради яких, власне, протокол і створювався, не підтримується. Правда, зараз планується випуск нової версії програми, в якій обіцяють зробити повну підтримку протоколу IMAP, проте поки доводиться шукати друг ие программные решения.