Створення веб-сайта з використанням гіперпосилань

Тема уроку: Створення веб-сайта з використанням гіперпосилань

Мета уроку: Вироблення умінь і навичок створення веб-сайта з використанням гіперпосилань; виховати дисциплінованість, самостійність; розвити пам'ять, увагу, мислення

Обладнання: Графопроектор, таблиці

Хід уроку

Організаційна частина

Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація і перевірка готовності учнів до роботи. Повідомлення теми, мети уроку.

Актуалізація опорних знань учнів

Запитання для підготовки до роботи:

1. Що таке Web-сайт і в чому його відмінність від Web-сторінки?
  2. Як здійснюється перехід з однієї Web-сторінки на іншу?
  3. Що таке внутрішнє посилання?
  4. Що таке зовнішнє посилання?
  5. Що являє собою URL-адреса?

Пояснення нового матеріалу

Гіпертекст — це легка у використанні і надзвичайно потужна система зв'язаних слів і фраз, що дозволяє легко переміщуватися між особливим чином організованими сторінками. Вона пов'язує фразу або слово однієї сторінки з будь-якою іншою сторінкою, абзацом, фразою або словом.

При перегляді web-сторінки іноді треба перейти з однієї її частини в іншу чи навіть на іншу web-сторінку. Для організації таких переходів використовують гіперпосилання. На web-сторінці вони відображаються іншим кольором у вигляді підкресленого тексту. При наведенні покажчика миші на неї покажчик відображається у вигляді кисті руки, а при клацанні – відбувається перехід на зазначене місце.

Для організації переходу усередині HTML-документа використовуються два теги. Перший позначає точку документа, на яку треба перейти. Він має вигляд <A NAME = “Назва_точки”> </A>. Другий тег визначає команду переходу на задану точку. Він має вигляд <A HREF =”#Назва_ точки”> Текст </A>.

Текст між початковою та кінцевою частинами тега відображається в броузері у вигляді гіперпосилання. Назва точки переходу вибирається розробником Web-документа довільно.

Перехід на іншу Web-сторінку здійснюється за допомогою тега, який має вигляд < HREF=”URL-адреса”> Текст </A>. Зокрема, як URL-адресу можна вказати ім’я файла.

Подання домашнього завдання

Вивчити конспект. Підготуватися до наступної практичної роботи.

Підведення підсумків уроку

Рефлексія (метод відкритого мікрофона).

1. Що нового я взнав на уроці?
  2. Які вміння сьогодні я вдосконалив?
  3. Що цікавого дізнався я на цьому уроці?
  4. Де можна застосувати набуті знання?
  5. Які знання з сьогоднішнього уроку можна застосувати на уроках з інших предметів? Яких?

---Музика Ігор