Розробка слайдової презентації

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Практична робота №1.

Завдання 1: Створити презентацію "Будинки Тернополя", використовуючи подані зображення та текст у додатку.

1.1. Запустіть програму PowerPoint за допомогою вказівки Пуск/Усі програми/Microsoft Office/Microsoft PowerPoint.

1.2. Виберіть в області завдань вказівку Створити презентацію або в меню Файл вказівку Створити.

1.3. За допомогою вказівки Вставка/Створити слайд додайте ще чотири слайда.

1.4. Виконайте вказівку Формат/Конструктор слайдів. В області завдань Конструктор слайдів оберіть посилання Колірні схеми та Змінити колірні схеми.

1.5. В області завдань виберіть оберіть вкладнику Шаблони оформлення та оберіть будь-який з них.

1.6. У діалоговому вікні Колірна схема оберіть вкладнику Спеціальна та виділіть колір Акцент і гіперпосилання. Натисніть кнопку Змінити колір та оберіть ясно-зелений колір. У діалоговому вікні Колірна схема натисніть кнопку Застосувати.

1.7. Виділіть перший слайд. Користуючись вказівкою меню Вставка/Напис та зазначаючи мишкою місце на слайді, напишіть назву вашої презентації «Тернопіль».

1.8. Виберіть вказівку Вставка/Малюнок/З файлу та в діалоговому вікні Додавання малюнка виберіть файл Тернопіль.jpg. Натисніть кнопку Вставити.

1.9. Звертаючись до попередніх завдань, проробіть аналогічні дії з наступними чотирма слайдами. Використовуючи вказівку Вставка/Малюнок/WordArt, виділити заголовок кожного слайда.

1.10. За допомогою вказівки Файл/Зберегти як збережіть презентацію з розширенням .pps.

Додаток

Сучасний Тернопіль постає перед гостями міста у неймовірному поєднанні далекого минулого і сьогодення. Пліч-о-пліч мирно сусідують будинки XIX століття і споруди кінця двадцятого. Однак недаремно кажуть, що у кожному помешканні завжди витає дух найперших господарів. Ми пропонуємо вам прогулятися сторінками історії нашого міста і зазирнути у час, коли зводилися і заселялися найвідоміші тернопільські будівлі. А допомогли нам здійснити цю подорож у часі унікальні матеріали обласного державного архіву та безцінна праця відомої краєзнавиці Любомири Бойцун "Тернопіль у плині літ".

Ternopilgerb.jpg

Медакадемія стоїть на руїнах синагоги, в прокуратурі вчилися сестри-йосифітки, в муз училищі ночували безпритульні, а в нинішній міській раді раді колись грали в рулетку...

Academy.jpg

Досить цікаво прослідковувати історію будинків, де сьогодні розміщуються різні державні установи. Приміром, в приміщенні міської ради, що на вулиці Листопадовій, працювало командування місцевої дивізії. Також тут містилося офіцерське казино, яке було навіть освячене у 1927 році. А поряд, у будинку №3, розміщувався іпотечний банк, закладений у 1867 році. Він надавав дешеві кредити під заставу нерухомого майна, зокрема землі. А міська рада Тернополя довший час розташовувалася в красивому будинку, який стояв на місці нинішнього скверу на вулиці Чорновола (зараз там встановлено пам'ятник О. Пушкіну). Будівля магістрату, на жаль, була зруйнована під час Другої світової війни, і її так і не відбудували. Взагалі ж цей будинок був споруджений в якості першого поштового відомства, і тільки у 1872 році туди перебрався тернопільський магістрат. У ратуші засідала виборна міська рада, а згодом — призначуваний вищою владою комісар. Також в будинку магістрату були міський архів, аптека, редакція міської газети, галантерейний магазин та перукарня.

Міська рада.jpg

Обласна прокуратура розташована навпроти сучасної міськради, сьогодні працює в приміщенні, де функціонував ліцей сестер-йосифіток. Французькі черниці ордену святого Йосифа прибули до Тернополя у 1904 році. Тоді вони і заклали свій учбовий заклад з інтернатом, який називали пансіоном. Ліцей вже невдовзі став дуже престижним, адже давав своїм випускницям право пільгового вступу до університету. Здебільшого, у закладі навчалися доньки заможної міської верхівки і панів-дідичів з передмість. З початком Першої світової війни ліцей припинив свою діяльність, а в 1921 році там розмістилося воєводське управління. А от приміщення облдержадміністрації та обласної ради споруджено на місці, де стояв колегіум отців-єзуїтів.

Обласна рада.jpg

--Oluk77 21:30, 25 грудня 2009 (UTC)