Підвищення продуктивності комп'ютера

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Підвищення продуктивності компю'тера

Часто користувачі ПК вважають, що чим потужніший процесор, тим вище продуктивність комп’ютера. Вони мають рацію, але тільки почасти. Процесор значно впливає на швидкість обробки інформації. Однак характеризувати швидкодію машини слід виходячи з оцінки всіх її компонентів.


У Windows найбільш яскраво представлено, як оцінюється продуктивність комп’ютера виходячи з роботи основних компонентів системи. Для відображення цієї характеристики необхідно через кнопку Пуск увійти в Панель управління і відкрити інформація та знаряддя. Якщо на Панелі управління не вдається знайти даний пункт, то слід змінити налаштування самої панелі, проставивши у вікні Перегляд галочку навпроти категорії Дрібні значки. Індекс продуктивності комп’ютера і системи визначається за найменшою оцінкою його компонентів. Наприклад, якщо швидкодія процесора пам’яті максимально отримає 7,5 балів, а робота вінчестера ледве витягне на 5, то Загальна оцінка складе як мінімальна – 5 балів.


Дана характеристика продуктивності пристрою відображає лише роботу обладнання системи, яке , в крайньому випадку, може бути замінено на нове. Якщо є необхідність прискорити роботу системи і збільшити продуктивність комп’ютера, то існує безліч методів, які не потребують додаткових капітальних вкладень.

Відключення невикористовуваних програм працюють у фоновому режимі Дана процедура дозволить значно звільнити оперативну пам’ять і завантаження процесора. Через Панель управління необхідно увійти в папку Адміністрування і запустити додаток Конфігурація системи. У вкладках Автозавантаження та Служби зніміть галочки з програм, які не вимагаються запускати при завантаженні операційної системи.

Очищення і дефрагментація жорсткого диска Продуктивність системи багато в чому залежить від роботи вінчестера. Якщо жорсткий диск захаращений до межі, то гальмування комп’ютера буде забезпечено. Рекомендований вільний обсяг пам’яті на ньому, для сучасних операційних систем, повинен становити не менше 10-15 Гб.

Дефрагментація диска дозволить упорядкувати збережені дані і звільнити додаткове місце для запису. Для запуску процесу дефрагментації слід перейти через Пуск, Комп’ютер, вибрати потрібний локальний диск і в Властивостях, у вкладці Сервіс натиснути кнопку Виконати дефрагментацію.

Пошук вірусів і шкідливих програм Віруси і сторонні програми, зазвичай живуть самостійним життям, крім того, що завдають непоправний збиток операційній системі та інформації на жорсткому диску, можуть значно завантажувати фактично всі компоненти пристрою, знижуючи їх віддачу. Для того щоб підвищити продуктивність комп’ютера, слід періодично очищати його програмами-антивірусами. Відключення візуальних ефектів і очищення Робочого столу Деякі налаштування інтерфейсу можуть бути відключені на користь збільшення продуктивності процесора, а очищення робочого столу від різного роду «сміття» і файлів з великою вагою дозволить розвантажити оперативну пам’ять.