Практична робота "Умовне форматування клітинок"

Мета: закріпити навички форматування комірок, на практиці дослідити функціональність табличного процесора при умовному форматуванні комірок .

ХІД УРОКУ

Інструктаж із правил безпеки та правил поведінки під час роботи на комп’ютері.

Етапи практичної роботи

Завдання 1

Завантаж програму Excel. Створити таблицю згідно з наведеним зразком. У клітинку А1 запиши назву свого класу, у стовпчик А, починаючи з комірки А2, запиши на вибір прізвища та імена 10 учнів свого класу. Видали порожні аркушів.

Завдання 2

У рядку 1, починаючи з комірки В1, запиши 10 назв предметів, що вивчаються у вашому класі. Встанови межі клітинок і вирівнювання їхнього вмісту: назва класу по центру, прізвища по правому краю, назви предметів повернути на дев’яносто градусів, на власний розсуд від форматувати типи ліній.

Завдання 3

Встановити ширину стовпчиків за шириною тексту. Заповнити таблицю довільними оцінками, використовуючи авто заповнення і редагування окремих оцінок.

Завдання 4

Встав порожній рядок на початку. Об’єднай потрібні комірки для заголовка. Введи заголовок «Аналіз успішності класу». Встав на початку порожній стовпчик. За допомогою авто заповнення введи номери учнів.

Завдання 5

Використовуючи лінії різних типів. На власний розсуд встановити межі у таблиці. За допомогою умовного форматування виділи напівжирним шрифтом прізвища учнів, які навчаються лише на високому рівні.

Завдання 6

За допомогою умовного форматування виділи оцінки початкового рівня заливкою жовтого кольору. Внизу таблиці введи дату виконання роботи, напиши власне прізвище та ім’я. Збережи набрану таблицю з назвою Практична робота 3.9 у власній папці. Закрий програму Excel. Заверши роботу на комп’ютері.

Оцінювання виконаної роботи та аргументування оцінки.