Практична робота "Робота з графічним редактором Adobe Photoshop. Створення колажу"

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

МЕТА УРОКУ: Навчальна. Закріпити навички роботи учнів з графічним редактором. Перевірити та оцінити практичні уміння учнів працювати з графічними файлами та програмою для обробки графіки. Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, клавіатурою та мишею. Логічне мислення, пам’ять. Виховна. Виховувати самостійність та відповідальність.

ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Необхідне програмне забезпечення.

НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями для 10 кл.

ХІД УРОКУ.

.

На цьому уроці ми будемо створювати колаж в Adobe Photoshop. Результатом уроку буде :

37606-327.jpg

Запускаємо графічний редактор Adobe Photoshop. Відкриваємо фото, яке буде основою для колажу. На нього ми будемо розміщувати інші фотографії. Ми скористаємося фотографіями розміщеними в папці «Наглядність».

Відкриваємо першу фотографію. 

37510-327.jpg

Вибираємо інструмент прямокутне виділення (Rectangular Marquee tool ) У верхньому меню настройки цього інструменту ставимо такі настройки :


Ви можете використовувати будь-які інші інструменти виділення. Виділяємо потрібну частину.

Gyg.jpg

Копіюємо виділення (Ctrl + C). Далі перемикаємося на основне фото і вставляємо на нього виділення (Ctrl + V). Потім тиснемо Ctrl + T чи права кнопка миші → довільна трансформація, щоб перейти в режим трансформування.Тепер нам потрібно зменшити розмір вставленого зображення з дотриманням пропорцій. Для цього тримаємо Shift на клавіатурі і акуратно тягнемо за кут рамки:

Ни-1.jpg

Потім пересуваємо зображення на потрібне місце і тиснемо Enter. Відкриваємо наступне фото. Аналогічно виділяємо потрібну його частину. Точно за такою ж схемою поміщаємо наступне фото на основу. Ви можете розміщувати на колаж скільки завгодно зображень. У вікні шарів (слоев) (F7) перемикаємося на шар (слой) першого вставленого зображення. Інші шари можете для зручності зробити невидимими, натиснувши на іконки очі:

Drt-1.jpgБез иrg.jpg

Нажимаємо на кнопку Добавити маску шару ( слоя)( Add Layer Mask). При додаванні маски колір переднього плану повинен автоматично стати чорним:

Без fddени-2.jpg

Беремо інструмент Кисть (Brush tool) з м'якими краями ( використовуватиме різні види кисті: , corner…)і починаємо акуратно водити кистю по краях першого вставленого зображення, розмиваючи їх:

Uyимени-3.jpg


Переходимо на наступний шар і знову додаємо маску шару і працюємо кистю за такою ж схемою, стираючи і розмиваючи краї зображень. Зберігаємо зображення в папці свого класу під назвою “своє прізвище”.

Аналіз та підсумки уроку.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Повторити тему за конспектом та підручником. Підготувати колаж про себе чи свого улюбленця.