Практична робота "Електронне листування через веб-інтерфейс"

Мета: навчитися користуватися онлайн сервісами електронної пошта.

Тип уроку: практична робота.

Контрольні питання

1. Поняття: електронна пошта.

2. Адреси відомих поштових сервісів.

3. Алгоритм реєстрації поштової скриньки.

4. Правила користування поштовими скриньками.

Порядок виконання:

1. Завантажте програму Mіcrosoft Іnternet Explorer (або будь-який браузер). Програма запускається або з меню Пуск | програми | Іnternet Explorer| або з Робочого стола за допомогою іконки

2. Відкрийте домашню сторінку за адресою www.maіl.ru. Клацнувши по відповідному посиланню (Регистрация в почте), почніть реєстрацію на поштовому сервері MAІ.RU (Рис.1.).

Реєстрація на поштовому сервері.JPG

Рис. 1.

3. Використовуючи пропоновані можливості, додайте свій обліковий запис для роботи з електронною поштою. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені значком *. При необхідності можна одержати допомогу по реєстрації поштової скриньки(Рис. 2, цифра 1), клацнувши по відповідному посиланню.

Укажіть:

- Свої дані (прізвище, імя по-батькові, дату народження) (Рис. 2, цифра 2);

- Свій e-maіl і пароль (Рис. 2, цифра 3).

Вкажіть ім'я, яке Ви хочете мати для Вашої електронної адреси (E-Mail). Це ім'я має бути довжиною не більше 16 символів і складатися з латинських літер, цифр, знаків підкреслення ("_"), мінуса ("-") або крапки (".") Ім'я не може починатися з символів мінус ("-"), крапки (".") або знака підкреслення ("_"). Ви можете обрати будь-який з чотирьох доменів: Mail.Ru, inbox.ru, list.ru або Bk.Ru. При введенні в полі "E-Mail" імені Вашого майбутнього поштової скриньки, автоматично здійснюється перевірка можливості реєстрації поштової скриньки з таким ім'ям. Також, для Вашої зручності, здіфйснюється авто-підбір імені поштової скриньки для більш швидкого проходження процедури реєстрації. Придумайте пароль до створеної вами поштової скриньки. Введіть його двічі. У паролі не можна використовувати кирилицю. Не вибирайте занадто простий пароль, його можуть легко підібрати і скористатися Вашою поштовою скринькою.

- На випадок, якщо ви забудете пароль, виберіть або вкажіть своє питання й відповідь на нього (Рис. 2, цифра 4).

- Додаткову інформацію про себе (стать тощо) (Рис. 2, цифра 5).

Реєстрація поштового сервера.JPG

Рис. 2.

4. Відкрийте в новому вікні „Условия пользовательского соглашения” и прочитайте його.

5. Продовжіть реєстрацію:

- Для захисту від автоматичної реєстрації введіть зазначене число.

- Зареєструйте свою поштову скриньку, клацнувши по кнопці [Зарегистрировать почтовый ящик]. Якщо при реєстрації ви допустили помилки, виправте їх і знову натисніть на кнопці.

6. Відкрийте папку „Входящие” й прочитайте наявний там лист (Рис. 3).

Відкрийте папку.JPG

Рис. 3.

7. Клацніть по посиланню „Написать письмо”. Напишіть лист наступного змісту: "Привіт! З повагою, (своє ім’я)." Відправте його собі (натисніть по кнопці "Отправить").

Написати лист.JPG

Рис. 4

8. Переглянете вміст папок програми. Чи виявили ви там відправлений лист. Якщо "так", то де? Як у його поле "Від:" потрапила зазначена там інформація?

9. Створіть лист довільного змісту й відправте на відому вам адресу знайомої людини. Переглянете вміст папок програми. Чи виявили ви там відправлений лист. Якщо "так", то де?

10. Закрийте свою поштову скриньку, натиснувши на кнопку у правому верхньому куті „Выход”.

11. Знову відкрийте домашню сторінку за адресою www.maіl.ru. Відкрийте свою поштову скриньку (уведіть свій e-maіl і пароль).

12. Створіть лист довільного змісту й відправте його собі, а копію декільком адресатам з адресної книги, указавши одних у поле "Копія", а інших у поле "Схована". Яке призначення поля "Схована"?

13. Відправити в листі (прикріпіть) файл Mіcrosoft Word (створіть попередньо в редакторі Mіcrosoft Word довільний документ і збережіть його) або малюнок (створений заздалегідь) Увага!!! Обов'язково дочекайтеся відновлення сторінки після клацання по кнопці "Прикрепить файл". Після цього відправте лист, клацнувши по кнопці "Отправить".

Прикрепить файл.JPG

Рис. 5.

Оцінювання виконаної роботи та аргументування оцінки.