Побудова діаграм і графіків в електронних таблицях MSExcel

Тема: Побудова діаграм і графіків в електронних таблицях MSExcel.

Пізнавальна мета уроку: закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі «Діаграми»; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у електронній таблиці; сформувати вміння створювати різні діаграми; вдосконалювати навички роботи на ПК.

Розвивальна мета уроку: розвивати навики роботи на комп'ютері, навики роботи з електронними таблицями.

Виховна мета уроку: виховувати старанність, активність при вивченні матеріалу, уміння працювати в групі; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти самостійній роботі за комп’ютером.

Обладнання: ПК, таблиці, електронна презентація.

Тип уроку: нестандартний (урок-гра).

Хід уроку.

I. Постановка теми і мети уроку.

ІІ. Організація уроку.

- Доброго дня, шановні учні та гості.

- Сьогодні ми проведемо наш урок у незвичному вигляді. Ви вже напевно помітили, що змінилося навіть розташування меблів в класі. В результаті посеред класу пришвартувалися два кораблі.

- Я пропоную вам сьогодні відправитися на пошуки великих скарбів. Але щоб відшукати більше золота ми розділимося.

- Уявіть себе моряками, командою судна. Вам необхідно зараз дати назву вашому судну, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати капітана. (про це учні були попереджені на перерві)

(Представлення команд)

- А поки, ви ще нічого не знайшли, якщо вам потрібно буде долати якісь перешкоди на вашому шляху платити вам буду я. Чим більше грошей заробить команда, тим краще.

IIІ. Актуалізація і мотивація навчальної діяльності.

-Щоб відшукати скарби, потрібно мати … карту. Її у мене немає, але… у мене є цікава інформація, яку я вам представлю, якщо ви справитесь із завданням. Вам необхідно швидко протягом не більше 3 секунд продовжити речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже ….

1) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)

2) Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім’я)

3) Адреса клітинки складається із назви ……… (стопчика і номера рядка)

4)Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)

5) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)

6) Клітинку виділену в даний момент називають… (поточною, активною)

7) В будь-яку клітинку ЕТ можна ввести … (числа, текст, формули)

8) Введення формули починається із знаку … (=)

ІV. Виконання завдань.

Конкурс між командами

- Молодці, перевірку ви пройшли, отже давайте перевіримо як ви вмієте будувати таблиці, та виконувати за ними обчислювальні операції. Обом команда я пропоную табличку, ви будуєте табличку в програмі Excel, форматуєте її та обчислюєте потрібні вам дані. Із результатів обчислення побудуйте можливі типи діаграм. Це завдання виконують по два учні з команди.

Конкурс майстер клас

- Обом командам я даю одинакові завдання, переможцем конкурсу буде та команда, яка швидше впорається із поставленими завданнями.

Завдання

1. Для запуску Microsoft Excel необхідно виконати такі дії…

2. Опишіть елементи вікна робочої книги в Ехсеl.

3. Запишіть способи виділення в Excel.

Комірка -

Рядок -

Стовпчик -

Кілька сусідніх рядків або стовпчиків -

Уся таблиця -

Прямокутний фрагмент-

Конкурс капітанів

-А капітанів я попрошу підійти до мене . Конкурс капітанів. Я по черзі задаватиму вам запитання, якщо капітан не знає відповіді, йому можуть допомогти члени команди.

• Як створюється діаграма?

• Для чого використовується діаграма?

• Скільки кроків містить майстер діаграм?

• Де перелічуються типи діаграм?

• Де задається легенда діаграми?

• Чи можна помістити діаграму на окремий лист?

• Як змінити розміри діаграми?

• Як змінити вид діаграми?

• Що таке електронна таблиця?

• Як створити таблицю?

• Як ввести інформацію в комірку?

• Як змінити інформацію в комірці?

• Як вставляти рядки та стовпці в таблицю?

• Які є функції в електронних таблицях?

• Що таке робоча книга таблиці?

• Як копіювати комірки таблиці?

• Як можна вирівняти текст в комірці?

• Як змінювати розміри комірок?

Перегляд презентації

- Капітани можуть приєднатися до своїх команд. Давайте переглянемо презентацію про електронні таблиці.

(після перегляду)

V. Підведення підсумків.

- Отже, скарб який ми шукали захований в нас – це знання які ми накопичували і підкріпили сьогоднішнім нашим уроком. Не важливо хто із команд переміг, перемогла – дружба. Бажаю усім успіху, а 10 класу на відмінно здати розділ «Електронні таблиці».