Пересилання електронною поштою вкладених файлів. Електрона скринька на Gmail. Створення документа в Gmail.

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

МЕТА: навчитись створювати поштові скриньки, отримувати і посилати електронні повідомлення; застосувати набуті знання про елек. пошту на практиці; перевірити теоретичний матеріал у вигляді самостійної роботи; Створювати власні повідомлення у своїх аккаунтах та надавати доступ до них.

ОБЛАДНЕННЯ: ПК.

ТИП УРОКУ: Практична робота.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація ЗУН учнів.

Самостійна робота на 5 -10 хв.

1.Вибрати і дати правильну відповідь(і):

1. Internet:

a) сукупність комп’ютерів, з’єднаних між собою;

б) система взаємопов’язаних комп’ютерних мереж;

в) мова спілкування об’єктів у мережі;

г) комп’ютери, фізично пов’язані через спеціальні мережні кабелі, що підтримують єдиний протокол обміну.

2.HTTP (Hyper Text Transfer Protocol):

a) протокол передання повідомлень;

б) сторінка WWW;

в) протокол передання гіпертексту;

г) протокол передання пошти.

3. Функції електронної пошти:

а) накопичення інформації;

б) надання інформаційного сервісу;

в) відсилання та отримання повідомлень

4. .UA:

а) домен належить Югославії;

б) домен належить ЮАР;

в) домен належить Україні

5. Мережа Internet була створенна:

а) в середині 60-х років;

б) наприкінці 60-х початку 70-х рокі;

в) наприкінці 50-х початку 60-х рокі.

ІІ. Введення теоретичного матеріалу

Ви вже знаєте, що електронна пошта — це система, що дозволяє пересилати повідомлення з одного комп’ютера на інший через модем або мережеве з’єднання. Адреса електронної пошти має такий вигляд: ім’я_користувача@хост.домен. Для роботи з електронною поштою використовуються спеціальні програми.

Поштова програма призначена для опрацювання електронних повідомлень, їхнього створення та відправлення. За її допомогою ви також можете отримувати переглядати та зберігати повідомлення. Повідомлення можна перемістити до іншої папки, надрукувати або видалити.

Електронного листа можна написати як англійською, так і українською або російською мовами. Проте в останніх випадках одержувач зможе його прочитати лише за умови, що на його комп'ютері встановлені кириличні шрифти. Звичайно, якщо ви пишете адресату, який знаходиться у країнах СНД, то можете розраховувати що він має відповідні шрифти. Якщо ж лист адресовано користувачу з іншої країни, краще написати його англійською мовою або скористатися прийомом транслітерації, коли при написанні листа українською чи російською мовою використовують латинські символи.

Надсилаючи повідомлення, краще вибрати кодову таблицю, яка підтримується комп'ютером адресата. У поштовій програмі одна з цих таблиць встановлена як поточна і використовується для створення нових повідомлень за умовчанням.

Для доступу до поштової скриньки, що надається безкоштовною поштовою службою, можна використовувати не лише поштового клієнта, а й веб-пошту (web-mail) — спеціальний інтерфейс, який дає змогу приймати, надсилати і створювати електронні повідомлення за допомогою браузера. Веб-пошта забезпечує весь необхідний для роботи з поштою набір функцій, зокрема адресну книгу, можливість використовувати папки, здійснювати фільтрацію електронних повідомлень та перевірку на наявність комп'ютерних вірусів.

Для електронного листування потрібно мати власну електронну поштову скриньку. Найпростіший спосіб здобути її —- скористатися послугами однієї з безкоштовних інтернет-служб, таких як Ukr.net (www.ukr.net), Mail.ru (www.mail.ru), bigmir)net (www.bigmir.net), Hotmail (www.hotmail.com) чи будь-якої іншої.

У вас вже створена електрона скринька на Gmail.com , сьогодні на уроці ми будемо відсилати листи. Але не тільки з текстом, а й з іншими файлами. Наприклад: фотографії, презентації та ін. Для того, щоб прикріпити файл до листа вам необхідно натиснути закладку Прекрепить файл вибрати файл для відправки, дочекатися загрузки файлу і відправити.

ІІІ. Приактичні завдання

Завдання 1.

Відправити лист своєму однокласникові та вчителеві з своєю фотографією або малюночком.

Завдання 2.

Створити в Gmailі документ на тему: Мої плани на літні канікули. І надати доступ своїм однокласникам до цього повідомлення через їхню електрону пошту.

ІІІ. Узагальнення і систематизація

Давайте зробимо висновки. Ми пригадали про поняття елекронна пошта, її призначення, як надіслати повідомлення з прикріпленим файлом. За допомогою Gmail дізналися про плани літніх канікул однокласників і створили власні документи в Gmail.

ІV. Домашнє завдання

Надішліть електронного листа свойому вчителю інформатики, який би містив інформацію про те що вам подобається у школі, про ваші захоплення. Лист повинен містити будь – які графічні зображення. Та запросити переглянути повідомлення на вашій сторінці.

--Mankovska 17,04 17 березня 2010