Зовнішні запам’ятовуючі пристрої

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Мета:

Сформувати в учнів уявлення про зовнішні запам’ятовуючі пристрої.Тип:

комбінований.Обладнання:

кодоскоп.Хід уроку

I. Організаційна частина

II. Актуалізація опорних знань

• Що називається пристроями введення?

• Які саме пристрї належать до пристроїв введення?

• Що називається пристроями виведення?

• Які саме складові можна віднсти до пристроїв виведення?

• Які функції простого монітора?

• Які функції принтера?

• Про що необхідно пам’ятати при роботі на персональному комп’ютері ?


III. Пояснення нового матеріалу

План уроку приводжу за допомогою кодоплівки

А тепер поговоримо про зовнішню пам’ять комп’ютера.

1) Зовнішня пам’ять призначена для довгострокового зберігання програм і даних. Пристрої зовнішньої пам’яті (накопичувачі) є енергонезалежними, виключення не призводить до втрати даних. Важливою характеристикою зовнішньої пам’яті служить її об’єм. Об’єм зовнішньої пам’яті можна збільшувати, добавляючи все нові і нові накопичувачі. Не менш важливими характеристиками зовнішньої пам’яті є час доступу до інформації і швидкість обміну інформацією...

2) Накопичувачі на гнучких магнітних дисках – це пристрої які дозволяють комп’ютеру зчитувати і записувати інформацію на гнучкі магнітні диски (дискети), які призначені для зберігання невеликих об’ємів інформації. Диски називаються гнучкими тому, що пластиковий диск, розміщений в середині захисного конверта дійсно прогинається... Жорсткі магнітні диски.

Жорсткі магнітні диски – це декілька алюмінієвих пластин покритих магнітним шаром, які разом з механізмом зчитування і запису вміщенні в герметичний, закритий корпус в середині системного блоку. Аналогічно гнучким дискам:

- жорсткий диск відноситься до класу носіїв з довільним доступом до інформації.

- Для збереження інформації жорсткий диск розбивається на доріжки і сектори.

- Для доступу до інформації двигун дисковода обертає диски, другий встановлює в місце зчитування (запису) інформації.

ZIP-накопичувачі

Перший ZIP- накопичувач компанії Iomega з’явився в 1984 році, це накопичувач з безконтактним принципом запису. Швидкість запису цього пристрою 60 Мб/хв, що 50 разів швидше ніж у НМГД. Одна ZIP-дискета має ємність 100 Мб.

JAZ-накопичувачі

JAZ-накопичувачі на змінних жорстких диках. На сьогодні виготовляють JAZ-накопичувачі ємності 1-2 Гб.

Оптичні диски

Лазерні або оптичні диски зовні нагадують звичайний музичний компакт-диск. Дякуючи незначним розмірам і великому об’ємі зберігаючої інформації надійності і довготривалості лазерні диски стали популярними носіями інформації. Об’єм інформації досягає 650Мб. Назва диску визначається методом запису і зчитування інформації. Інформація на доріжці створюється потужним лазерним променем, який випалює на поверхні диску впадини. При зчитуванні інформації островки відбивають світло лазера і сприймаються як одиниця, впадини не відбивають промінь і сприймаються як нуль...

3) Для звертання до диску, встановленого в дисководі комп’ютер використову спеціальні імена, як правило дисководу для зчитування інформації з трьох дюймового диску присвоюється ім’є в вигляді латинської букви з двокрапкою (А:), для п’ятидюймового (В:). Наявність після букви двокрапки дозволяє комп’ютеру відрізнити ім’я дисководу від букви. Для звернення до жорсткого дику використовується ім’я, задане латинською буквою С:. В випадку коли встановлений жорсткий диск, йому приписується слідуюча буква латинського алфавіту D:. Логічним дискам присвоюються імена в якості яких використовуються букви латинського алфавіту: C, D, E, F і т.д.


IV. Закріплення матеріалу

Закріплюючи новий матеріал пропоную учням написати невелику самостійну роботу, питання приводжу за допомогою кодоплівки.

1. Для чого призначена зовнішня пам’ять?

2. Яким є пристрої зовнішньої пам’яті щодо енергії?

3. Яка важлива характеристика зовн. пам'яті?

4. Що таке жорсткі магпітні диски?

5. Що використовує для звертання до диску, встановленого в дисководі комп’ютер?


V. Домашнє завдання

Вивчити конспект.


VI. Підведення підсумків уроку