Електронна енциклопедія

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Електронна енциклопедія


Безымянный222.JPG

Електронна енциклопедія – це енциклопедія в електронному (цифровому) вигляді, яка містить історичні документи, наукові статті, тексти підручників, посібників та багато іншої цікавої та корисної інформації для людей. Електронна енциклопедія тісно пов'язана з електронною бібліотекою. Електронна енциклопедія складається з двох слів: електронна (походить від слова електричний струм]) і енциклопедія. Електричний струм в сьогоденні займає важливе місце, без нього не можуть обійтися більшість приладів до яких ми звикли. Енциклопе́дія (лат. encyclopaedia) — «коло наук», сукупність наукових знань з широкого кола питань. Первісно слово означало сукупність знань, які слід було засвоїти у середньовічній педагогіці. Після появи у XVI ст. енциклопедій-книжок слово отримало сучасне значення, у яких були зібрані відомі на той час знання з різних галузей наук.

Особливості електронних енциклопедій


Електронна енциклопе́дія є своєрідним жанром наукової або науково-популярної довідкової літератури має певні особливості. Популярність викладу, розрахована на широке коло читачів, має поєднуватися з чіткістю та логікою викладання того чи іншого матеріалу. Мові енциклопедії властиві стислість, чіткість, лаконічність формулювань, уникнення вузькофахових термінів, професійних жаргонізмів, розмовних і просторічних слів, вставних слів і зворотів, емоційно забарвлених оцінок, надмірної кількості скорочень, зображень.

Хто може доповнювати wiki.fizmat.tnpu.edu.ua [1].ua та uk.wikipedia.org [2]


Енциклопедія надто специфічний жанр, і не кожний автор володіє потрібним для допису відповідної статті стилем. Ось чому під час створення енциклопедії гостро постає проблема добору авторів. І навіть якщо автор — досвідчений фахівець, серйозне втручання редактора в оригінал буває інколи неминучим. Редактор енциклопедії повинен добре знатися на певній науковій тематиці. Енциклопедії мають бути акумуляторами знань і відрізнятися від інших довідкових видань науковою достовірністю, ґрунтовністю, вивіреністю інформації, певною мірою «бездискусійністю».

Переваги


  • можливість пошуку у тексті;
  • невеликий об'єм (займає байти або кілобайти);
  • можливість редагувати інформацію;
  • можливість читати тексти навіть при поганому освітленні.

Недоліки


  • очі втомлюються від екранів деяких пристроїв;
  • низька роздільна здатність багатьох пристроїв

Дивись також