Інформаційна і операційна системи

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Тема

Основні вказівки для роботи з об'єктами: виділення, перейменування, створення, відкривання, копіювання, перенесення, пошук, вилучення, відновлення, перегляд властивостей

Мета

Уміти створювати, вилучати, копіювати, переміщати, перейменовувати папки і текстові файли, а також сворювати і використовувати ярлики. Працювати з корзиною. 

===Обладнання===: компютер інструкційна картка ===Тип уроку===: практична робота.

Організаційний етап. Добрий день , сідайте. Тема нашого уроку «Робота з файлами та папками.»

Актуалізація опорних знань. Перш ніж розпочати роботу на комп’ютері давайте згадаємо, що ми вивчали на попередній лекції

  • Сформулюйте означення файла

(Файлом називається інформація, що зберігається на зовнішньому носії й об’єднана загальним ім’ям.)

  • Що називаються папкою

(Папка – це іменована сукупність файлів і підпапок (тобто вкладених папок). Тобто, папки призначені для зберігання файлів та інших папок.)

  • Які дії визначені над папками?

(створення, вилучення, відкривання, закривання, переміщення, пересилання копіювання, вирізання, вставляння, перейменування, створення для папки ярлика, перегляд властивостей папки.)

  • Якими способами можна виконувати дії над об’єктами ?

(за допомогою основного меню вікна, контекстного меню об’єкта, кнопок панелі інструментів, комбінацій клавіш, методом перетягування піктограм.)

Робота за комп’ютером. Зараз кожен з вас сідає за комп’ютер і робить вправи . Всі завдання робляться послідовно, один за одним. Завдання поділені на 4 частини розмічені орієнтовно балами. В якій частині ви зупинились, то така приблизно буде ваша оцінка, за умови виконання всіх попередніх завдань. Запитуйте, що не зрозуміло. Завдання до виконання 0-3

  • На диску D: у папці Учень, створіть папку з назвою вашого класу (Наприклад: Class_10-A).
  • Перейдіть в свою папку. У цій папці створіть три підпапки: одну назвіть вашим прізвищем, другу прізвищем попереднього по списку однокласника, третю – наступного по списку.

4-6 * Перейдіть на диск D: перейдіть в папку Рисунки ,скопіюйте два будь-яких файли із цієї папки в папку з власним прізвищем.

  • Створіть файл у папці з прізвищем попереднього за списком і назвіть цим прізвищем, і ще два файли у папці з прізвищем наступного, назвавши їх море і беріг відповідно.
  • Перейменуйте всі файли папки з власним прізвищем, таким чином, щоб від попереднього імені залишились три літери, а до них додайте свій номер по списку у журналі.

7-9

  • Перенесіть перейменовані файли у папку з прізвищем попереднього за списком однокласника.
  • Знищіть папку з власним прізвищем та файли з папки з наступним прізвищем.
  • Згорніть вікно Мой компьютер. Зайдіть в корзину та відновіть знищені файли та папку.
  • Не закриваючи корзину перейдіть до попереднього вікна. Переконайтесь, що папка та файли відновились нормально.
  • Закрийте обидва вікна. Створіть на робочому столі два ярлики для папки з номером групи та одного з перейменованих файлів.

10-12

  • Знайдіть місце розташування папки«пейзажі мого міста» і вкажіть його шлях
  • Занотуйте загальні властивості вашої папки
  • Скопіюйте папку з номером класу на дискету.
  • Замалюйте у звіт створену структуру файлів та папок.

Підсумки. На даному уроку ви навчилися працювати з елементами операційної системи, а саме виділення, перейменування, створення, відкривання, копіювання, перенесення, пошук, вилучення, відновлення, перегляд властивостей

Домашне завдання. На наступному уроці ми проведемо невеличку самостійну, де завдання будуть схожими на домашні і зберу дискети – перевірю виконання дом. роботи.


Отримано з http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/Конспект_уроку_№6_(Інформаційна_і_операційна_системи)