"Синій екран смерті"

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

"Синій екран смерті"

Синій екран смерті(англ. Blue Screen of Death,BSoD) – Термін Blue Screen of Death був запропонований Еріком Нойсом (англ. Erik Noyes) 1991 року під час роботи в службі підтримки електронної служби доставки компанії Charles Schwab and Co., Inc. Синій екран смерті вперше з'явився у Windows версії 3.1. Він відбувається коли в операційній системі виникає критична помилка, для вирішення якої потрібна негайне перезавантаження комп'ютера. Такий екран також з'являється тоді,коли на вашому комп'ютері відбувається збій і операційна система не взмозі впоратися з помилкою що виникла. Основні причини появи "синього екрану смерті" можуть бути :

1.Неправильно встановлені драйвери

2.Не коректні для вашої операційної системи драйвера

3.Віруси

4.Конфлікт пристроїв

5.Конфлікти додатків

6.Перегрів "заліза".

Основні способи вирішення BSoD: В першу чергу записати код помилки - він стане в нагоді для з"ясування причин помилки.Після цього перезавантажити комп'ютер. Якщо завантажити комп"ютер не вдалося,то необхідно ще раз перезавантажити комп"ютер і натиснувши клавішу F8, вибрати безпечний режим Синій екран смерті.Що робити недосвідченому користувачеві. Майже кожному користувачеві ПК доводилося помічати, що у разі виникнення збоїв в роботі комп’ютера на дисплей виводитиметься синій екран, на якому можна побачити велику кількість символів, зміст яких часто незрозумілий навіть досить досвідченому користувачеві . Це так званий синій екран смерті причини появи якого досить багатогранні. Побачивши синій екран смерті що робити, запитує кожен користувач. У даній статті буде зроблена спроба розібратися в причинах, через які з’являється синій екран смерті, а також підказати деякі дії, здатні запобігти таку неприємність.

Синього екрану як поняттю може відповідати два різних зображення, розглянувши які можна відповісти на поширене питання: синій екран смерті що робити?

1. Дисплей може окрасится в синій колір під час роботи програми перевірки диска – Chkdsk. Ця програма є частиною ОС ПК. Відмінною особливістю синього екрану Chkdsk є те, що він не є статичною, на відміну від другого різновиду, описаної нижче. При здійсненні перевірки диска користувач може спостерігати за процесом, стежачи за змінними цифрами на екрані, що вказують прогрес процесу в процентному співвідношенні. Відповіддю на запитання: синій екран смерті що робити, в цьому випадку дуже простий – нічого! Слід просто дочекатися закінчення роботи програми і продовжувати використовувати комп’ютер в звичайному режимі. Насправді даний вид синього екрану не є «екраном смерті» у звичному розумінні досвідчених користувачів – це звичайний процес необхідний для того, щоб позбавити файлову систему від помилок, а поверхню жорсткого диска від «збійних» секторів.

2. У тому випадку, коли зображення, що видається комп’ютером забарвлюється в синій колір і заповнюється білими символами, після чого комп’ютер не реагує на дії користувача, а зображення на екрані залишається статичним – перед вами справжній синій екран смерті що робити в цьому випадку? Даний екран є за своєю суттю повідомленням про системну помилку ОС Windows, яка не може бути усунена вбудованими засобами операційної системи в автоматичному режимі. Синій екран в цьому випадку означає, що проблема не може бути вирішена Windows і, щоб уникнути більш серйозних наслідків, система самостійно відключає себе. У даній ситуації користувач може лише перезавантажити ПК за допомогою натиснення на кнопку Reset. У деяких випадках комп’ютер перезавантажитися самостійно. Всі дані, які не було збережено, будуть в цьому випадку втрачені.

Дані, демонстровані синім екраном смерті, насправді є інформацією, яка покликана допомогти в діагностиці проблем ПК. У цей момент видається код помилки, який посилає системою з єдиною метою – щоб користувач зміг усунути причину, по якій виник збій, самостійно. Варто відзначити, що майже у всіх випадках, користувачі, особливо недосвідчені не можуть самостійно вирішити проблему через відсутність глибоких знань апаратної частини ПК. Тому після появи синього екрану, виведена ним інформація дублюється в системному журналі, щоб фахівці, що займаються обслуговуванням ПК, згодом могли розібратися в проблемі.

Серед причин виникнення синього екрану найпоширенішою виступає конфлікт драйверів. Крім того до неполадок в роботі комп’ютера можуть призвести конфлікти пристроїв або програм, наслідки діяльності вірусів, перегрів комплектуючих і деякі інші фактори.

В цілому можна сказати, якщо синій екран з’явився один раз і після перезавантаження ПК працює нормально, то хвилюватися не варто. У тому випадку, коли збої продовжують проявлятися постійно, варто задуматися про візит до сервісного центру.

'

Джерела інформації

http://it-tehnolog.com/statti/scho-robiti-jakscho-na-kompjuteri-zjavivsja-sinij-ekran/

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%8D%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD_%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8

http://bsodstop.ru/

http://ru.wikihow.com/%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%8C-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%8D%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8-Windows

http://youpk.ru/sinij-ekran-smerti-windows-7/